Göz çevresindeki kırışıklıklardan nasıl kurtulur

göz çevresi nasıl gençleşir

Göz çevresindeki kırışıklıklardan nasıl kurtulur, sadece olgun yaştaki kadınlar için değil, aynı zamanda kızlar için de ilginç olmalıdır. Hanımlar, bir sorunu önlemenin, onunla ve sonuçlarıyla daha sonra uğraşmaktan daha iyi olduğunu unutmayın. Önlemek, cilt yaşlanmasını önlemek, her türlü krem, maske ile etrafta koşuşturup kırışıkları tamamen gidermeye çalışmaktan çok daha kolaydır.

Göz çevresinde neden kırışıklıklar oluşur?

Herhangi bir cilt solmaya başlar. En yetkin ve pahalı bakım bile sonsuz gençlik sağlayamaz. Bu hayat. Bu hayatta her şey sonsuz değildir. Ve dahası cildimiz.

Yaşamı boyunca sadece cildin yaşamadığı şey stres, yetersiz beslenme ve kozmetiklerle sürekli temas, kötü havadır. Biri bakımı ihmal etmiş. Ya da yıkarken, makyajı çıkarırken veya silerken cildi kuvvetlice çekti. Ancak göz çevresindeki cilt en hassas olanlardan biridir, ona zarar vermek çok kolaydır.

Göz çevresindeki kırışıklıkların başlıca nedenleri şunlardır:

 1. Yaş. Cilt olgunlaştıkça kendini yenilemesi ve nemi tutması giderek zorlaşır. Bu nedenle, göz çevresindeki cildin bu alanı diğerlerinden daha hızlı kaybolur. Bu en hassas cilt, yağ bezlerinin boşaltım kanallarına sahip değildir. Bu nedenle sebum, "ruhun aynaları" etrafındaki dokuları dış agresif ortamdan ve kurumadan korumaz. Bu nedenle, nefret edilen kıvrımlar kendilerini hissettirmeden önce bile bu bölgeyi nemlendirmekle uğraşmak gerekir.
 2. Yüzdeki duyguların ifadesi. Duyguları yaşayan insanlar, göz çevresindeki derinin solmasına karşı koyamazlar. Elbette biliyorsunuz ki yüzdeki maskeler sırasında yüz kaslarını zorlayamaz, konuşmaz, kahkahalar, hüzünler olmaz. Tam gevşeme. Aksi takdirde, kendiniz kırışıklıkların görünümünü kışkırtacaksınız. Ancak bu, tüm hayatınız boyunca taş bir yüzle ya da sütü ekşitecek bir yüz ifadesiyle yürümeniz gerektiği anlamına gelmez. Yüzünüzün bu bölgesine bir göz atın, ona uygun şekilde bakmayı unutmayın.
 3. Cilt hücreleri yaşlanır ve yorulur. Gerekli proteinlerin üretimi belirgin şekilde yavaşlar. Bu bilinen kolajen ve elastin için geçerlidir. Cildin esnekliğinden sorumludurlar. Birçoğu kolajen kremleri için reklamlar gördü. Ancak bu sadece görünen bir etkidir. Aslında, bu proteinler çok büyüktür. Ve böylece cilt yoluyla kolayca emilemez. Bu, düzenli ve ciddi prosedürler gerektirir. Diyetinizin tam bir revizyonunun yanı sıra. Cildinizi bu proteinlerle içeriden beslemek, onları dışarıdan "enjekte etmeye" çalışmaktan çok daha kolaydır.
göz çevresindeki cilt ve gençleşmesi

Bu cildi dondan veya rüzgardan (dışarı çıkmadan en az yarım saat önce krem sürün), güneşten (yüz ve saç için gölge oluşturan şapkalar) korumayı unutmayın.

Göz çevresindeki kırışıklıkları gidermenin yolları

Göz çevresindeki kırışıklıkların nedenlerini bilerek, onları nasıl ortadan kaldıracağınızı bulmanız gerekir. Ve aşağıdaki ipuçları size bu konuda yardımcı olacaktır:

 • Cildin nemlendirilmesi gerekir. Yaşınız, cilt durumunuz ne olursa olsun. Yaşlandıkça, bu daha fazla yapılmalıdır. Farklı yolları ihmal etmeyin. Satışta çeşitli üreticilerin göz çevresinde çok sayıda silindir var. Birçok popüler yol. En yaygın - gözlerde salatalık halkaları. Siyah veya yeşil çaya batırılmış pamuklu pedler de kullanabilirsiniz.
 • evde maske kullanımıÇoğu maskenin bu hassas alan dışında uygulandığını unutmayın. Ancak yüzün bu bölgesi için özel, nemlendirici, sıkılaştırıcılar da var:
  • Limon. Yarım limonun suyunu sıkın, üzerine protein ekleyin, çırpın ve ardından kelimenin tam anlamıyla bir tutam tuz. Bunu dikkatlice uygulayın, maske kuruyana kadar tutun. Protein cildi mükemmel şekilde sıkılaştırır.
  • ekmek. Bir parça beyaz ekmeği ılık sütle dökün, püre haline getirin ve tamamen kuruyana kadar cilde uygulayın.
  • Patates. Yüzdeki kırışıklıklardan kurtulmanın harika bir yolu, ellerin cildini gençleştirmek. Patates püresini gözünüze sürün. Kendinizi yakmamak için sadece pürenin sıcaklığını izleyin. Cilt hala çok yumuşak.
  • muz. Muz hamurunu eritilmiş tereyağı ile karıştırın (yaklaşık bir yemek kaşığı).
  • süzme peynir. Süzme peynir, krema, bitkisel yağ, ılık süt ve bal. Mükemmel gençleştirici karışım.
  • yulaf ezmesi. Pulları (yemek kaşığı) öğütün, ılık süt dökün, pullar şişene kadar bekleyin. Bitmiş bileşimi göz çevresine uygulayın.
  • Salon prosedürleri. Burada ve mezoterapi (bu alandaki en küçük enjeksiyonlar) ve foto gençleştirme ve çeşitli asitlere dayalı kimyasal maskeler.
  • Kompresler sıcaktır, bundan sonra soğuk suyla durulamanız gerekir. Bu, cilt ve kas tonusunu arttırmanın harika bir yolu olacaktır. Ve ton düzenliyse, cilt pürüzsüzleşir. Küçük kırışıklıklar düzleşmeye başlayacak ve büyük olanlar küçülecek. Ve düzenli olarak yaparsanız, bu derin olanlar zamanla yavaş yavaş kaybolacaktır. Sadece onunla ilgilenmeyi unutma. Sonuçları hemen görmezseniz endişelenmeyin. Her şey zaman alır. Bu nedenle, kendinizi sürekli olarak izlemeye çalışın.
  • Kırışıklıklar yeni ortaya çıkmaya başladıysa, onları yüzünüzden "uzaklaştırmanın" harika bir yolu vardır. Güçlü bir tuzlu su çözeltisi yapın ve göz çevresini bununla silin. Sadece çok sık yapma. Yine de tuz dokulardan su çeker. Durumu ağırlaştırmamak nasıl.
  • Masaj. Nazik dokunuşlar, nazik vuruşlar, hafif masaj hareketleri. Aşırıya kaçmayın, aksi takdirde cildi gerersiniz.
  • Bitkilerin kaynatma ve infüzyonlarından buz küpleri yapın. Her sabah sadece gözetleme deliğinin yanını değil, tüm yüzü de silin. Kırışıklıkların ve cildin solmasının mükemmel şekilde önlenmesi.
  göz çevresindeki cildi gençleştirmek için krem ​​uygulamak

  incelemeler

  kadın, 31

  Sık sık ve çok gülmeyi severim. Son zamanlarda gözlerimin etrafındaki mimik kırışıklıkları fark ettim. Onları ortadan kaldırmak için ev yapımı bir yulaf ezmesi maskesi kullandım ve ayrıca saf badem yağı sürdüm. Bir ay sonra kırışıklıkların sayısı gözle görülür şekilde azaldı, sonuçtan memnunum.

  kadın, 39

  Annemin yüzünde erken kırışıklıklar vardı. Onları ortadan kaldırmak için blefaroplasti kullandı. Kendimde ilk kırışıklıkları keşfettiğimde aktif olarak hyaluronik kremler, ev yapımı maskeler ve sıcak kompresler kullanmaya başladım. Bu fonları kullanmanın etkisi birkaç ay sonra fark edildi.