Donanım yüz gençleştirmenin özellikleri

Donanımlı yüz gençleştirme, cildi plastik cerrahi olmadan gençleştirmenin etkili ve modern bir yoludur. 30 yıl sonra donanım gençleştirme yöntemlerinin kullanılması önerilir. 30-40 yaşlarında mimik kırışıkları ve cilt yorgunluğu ile savaşmanızı sağlar. 50 yıl sonra, modern kozmetoloji ekipmanları, derin kırışıklıkları, sarkmaları, kırışıklıkları gidermeye, cildi daha elastik ve taze hale getirmeye yardımcı olur.

cilt gençleştirme prosedürü

Popüler donanım gençleştirme teknikleri

Pek çok donanım gençleştirme tekniği vardır, bunlar farklı yaşlara ve cilt koşullarına odaklanır. Çoğu zaman, müşteriler yüz, boyun, göz kapaklarının cildini gençleştirmek ister. Yüz gençleştirme için donanım kozmetoloji yöntemleri iki ana kategoriye ayrılabilir:

 1. Ablatif. İşlem sırasında hastanın cildinin bütünlüğünün ihlal edilmesini sağlayın.
 2. Ablatif olmayan. İşlem sırasında hastanın cildinin bütünlüğü bozulmaz.

Ablatif olmayan yöntemler daha bakımlıdır, ancak bazı durumlarda ablatif yöntem belirli bir yaş problemini çözmek için daha etkili olabilir. Bir kozmetikçiye danışarak bir yöntem seçmek gerekir.

Donanımlı yüz gençleştirme işlemleri özel ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilir. Aşağıdaki cihazlar yaygın olarak kullanılmaktadır:

 • RF kaldırma cihazları.
 • Ultrasonik ekipman (SMAS kaldırma ekipmanı).
 • ELOS aparatı.
 • Mezoterapi için donatım.
 • Mikrodermabrazyon için cihazlar.
 • Kriyoterapi için aparat, vb.

Bazı salonlarda sözde "güzellik makineleri" bulabilirsiniz. Bu tür çok işlevli ekipman, yirmiye kadar farklı prosedürü gerçekleştirebilir.

Etkili bir gençleştirme yöntemi olarak RF kaldırma

Donanımlı yüz gençleştirmenin en popüler modern yöntemlerinden biri RF kaldırmadır (radyo frekansı kaldırma). Ovalin RF kaldırma cihazı yardımıyla kaldırılmasını ve düzeltilmesini sağlayan etkili bir anti-aging teknolojisidir. Bu teknik, yaklaşık on beş yıl önce kozmetolojide popüler hale geldi.

RF kaldırma prosedürünün özü, radyo dalgalarının dermisin derin katmanları üzerindeki etkisi ve ısınmasıdır. Isının etkisi altında dokular küçülmeye başlar, lifler büzülür. Sonuç, cilt tonunda bir artış ve belirgin bir kaldırma etkisidir. Ayrıca, yüksek sıcaklık cilt hücrelerini doğal kolajen ve elastin üretmeye teşvik eder. Yeni lifler ortaya çıkar, genç cildin karakteristik bir çerçevesi oluşur.

Yüz gerdirmenin ve cilt gevşekliğini gidermenin etkisine ek olarak, RF kaldırma, daha fazla kırışıklık oluşumunu yavaşlatmaya yardımcı olur. İşlem sonrası elde edilen sonuç 3 yıla kadar sürer.

Ultrasonik gençleştirme yöntemi – SMAS lifting

Ultrason ekipmanı kullanan donanım gençleştirme yöntemlerinin özellikleri arasında ağrısızlıkları vardır. Prosedürün sonucu artan hücre yenilenmesi, iyileştirilmiş kan dolaşımı, kollajen sentezi, toksinlerin ve metabolik ürünlerin vücuttan uzaklaştırılmasıdır. Elektrik darbeleri cildi tonlandırır ve sadece bir seanstan sonra gözle görülür bir gençleşme sağlar. Elbette, organizmanın bireysel özelliklerine ve cildin durumuna bağlı olduğundan, sonuç farklı kadınlar için farklılık gösterebilir.

SMAS kaldırma - ameliyatsız kaldırma

SMAS lifting, ameliyatsız ve ağrılı enjeksiyonlar olmadan yüz germe yapmanızı sağlayan en popüler donanım gençleştirme tekniklerinden bir diğeridir. SMAS kısaltması "alt kas-aponevrotik katman - bunlar yüzün çerçevesini oluşturan kaslardır. Yaşla birlikte bu kaslar gerildiği için ciltte sarkmalar ve kırışıklıklar oluşur.

Plastik cerrah, alt kas-aponevrotik tabaka ile çalışır. Cildin derinliklerine ultrasonik darbeler gönderen, çerçevenin kaslarına "gelen" ve onları yukarı çeken bir SMAS cihazından etkilenir. Sonuç olarak, cilt daha genç ve daha taze görünür ve tüm bunlar cerrahi ve invaziv müdahale olmadan gerçekleşir.

ELOS gençleştirme

ELOS teknolojisini kullanan donanımsal yüz gençleştirme, yaşa bağlı cilt değişiklikleriyle mücadele etmek için etkili ve güvenli bir çözümdür. ELOS ekipmanının çalışma prensibi, elektrik ve ışık olmak üzere iki tür enerjinin paralel hareketine dayanır. Bu enerjilerin etkisi altında, cildimizin ton ve elastikiyet kazanması sayesinde doğal kolajen ve elastin üretimi uyarılır. Hasta yaşlandıkça ciltte daha az kolajen ve elastin olur, bunun sonucunda cilt sarkar ve incelir, kırışıklıklar oluşur.

ELOS teknolojisini kullanan kozmetikçiler, cilt yenilenmesinin doğal süreçlerini başlatır - kolajen ve elastin sentezi uyarılır. Yaşla ilgili istenmeyen süreçler yavaşlar, kırışıklıklar düzelir, rosacea, yara izleri, yaşlılık lekeleri kaybolur.

Enjeksiyonsuz mezoterapi

Modern donanım yüz gençleştirme yöntemleri, ağrılı enjeksiyonlar olmadan yaşa bağlı cilt değişiklikleriyle başa çıkmanıza izin verir. Modern mezoterapi cihazlarının yardımıyla nemlendirici maddelerin enjeksiyon kullanılmadan cildin daha derin katmanlarına aktarılması mümkün hale gelmiştir.

Bu tür estetik problemlerin çözümü için enjeksiyonsuz mezoterapi önerilir:

 • Kırışıklıkların varlığı.
 • Cildin gevşekliği.
 • Hiperpigmentasyon.
 • Kuperoz.
 • Dünyevi cilt tonu.
 • Genişlemiş gözeneklerin varlığı.

Mikrodermabrazyon, hassas bir donanım yüz gençleştirme yöntemidir.

Mikrodermabrazyon veya elmas yüzey yenileme, ölü deri hücrelerini ortadan kaldıran bir mikro yüzey yenileme işlemidir. Aslında mikrodermabrazyon makinesi derinin derin peelingini yapmanızı sağlar. Bunu yapmak için, üzerine farklı tane boyutlarında bir kırıntı uygulanmış bir elmas meme kullanın.

Elmas cilt yenileme ne verir? Rahatlamayı dengeler ve doğal doku onarımını uyarır, bu da yüz gençleşmesine katkıda bulunur. Cilt gözle görülür şekilde iyileşir, gözenekler daralır, ince kırışıklıklar düzelir, cilt daha elastik hale gelir. Bir prosedür, cilt restorasyonunun etkisini elde etmenizi sağlar ve tüm mikrodermabrazyon kürü, akne ve hiperpigmentasyondan sonra yara izlerinden kurtulmanıza yardımcı olur.

Mikrodermabrazyon anestezi ve rehabilitasyon gerektirmeyen ağrısız bir işlem olduğu için ilgi görmektedir. Cihazın maruz kalma süresi ve yoğunluğu, cildin tipine ve durumuna ve ayrıca diğer bireysel özelliklere bağlı olarak ayrı ayrı seçilir. Donanım soyma işlemi bir güzellik uzmanı tarafından dikkatlice kontrol edilir.

Yaşlanmayı yavaşlatmanın bir yolu olarak kriyoterapi

Dozajlı yüz cildi soğutma, yaşa bağlı birçok sorunu çözmenin etkili bir yoludur. Bu donanım gençleştirme tekniği, şişkinliği gidermeye, kırışıklıkları yumuşatmaya, yaşlılık lekelerinden ve yara izlerinden kurtulmaya yardımcı olur. Ayrıca kriyolipoliz aparatının gençleştirme amacıyla kullanılması yüzün ovalini geri kazanmaya ve cilt rengini iyileştirmeye yardımcı olur.

İşlem sırasında yüzü gençleştirmek için sıvı nitrojen kullanılır. Sıvı sıcaklığı -195 derecedir. Sıvı, farklı memelerin kullanıldığı bir hazne borusundan sağlanır. Kriyoterapi prosedürü sadece etkili değil, aynı zamanda hızlıdır. Bir seans on dakika kadar sürer.

Donanım gençleştirme için endikasyonlar ve kontrendikasyonlar

Donanım gençleştirme prosedürlerinin bir göstergesi, sadece bir kadının veya bir erkeğin daha genç görünme arzusu olabilir. Ancak uzmanlar, 30 yıl sonra hastalar için bu tür tekniklerin kullanılmasını önermektedir. Donanım gençleştirme ile ilgili daha spesifik göstergeler arasında:

 • Cilt yaşlanmasının görünür belirtileri.
 • Gözlerde, dudaklarda, boyunda kırışıklıkların varlığı.
 • Yaşa bağlı hiperpigmentasyonun varlığı.
 • Cildin gözle görülür şekilde yaşlanması, elastikiyetini kaybetmesi.

Estetik tıptaki herhangi bir prosedür gibi, özel ekipman kullanımıyla gençleştirmenin de kendi kontrendikasyonları vardır:

 • Onkoloji.
 • Gebelik ve emzirme.
 • Düşük kan pıhtılaşması.
 • Cilt mantarı.
 • Cilde enjekte edilen maddelere karşı bireysel alerjik reaksiyonlar (örneğin, mezoterapi durumunda).

Yüz gençleştirme, çok aktif olarak gelişen bir kozmetik alanıdır. Bugün diğer gençleştirme yöntemlerine - plastik cerrahi, enjeksiyonlar ve iplik teknolojileri - ağır bir alternatiftir. Kozmetoloji ekipmanı kullanarak yukarıdaki gençleştirme yöntemlerinden farklı olarak, cildi ameliyatsız ve zorlu bir rehabilitasyon dönemi olmadan daha genç ve taze hale getirmenizi sağlar.