Doğal olarak cilt nasıl gençleştirilir

Cilde bir dokunuş veya hava verin, daha genç ve daha parlak bir şey mümkündür: mümkün olması için ona iyi bakmalı ve onu şımartmalıyız. Cildin bazen düşmesinin veya parlaklığının olmamasının birçok nedeni vardır.

Güneş, yağmur, rüzgar, kirlilik, stres, yorgunluk veya bitkinlik gibi çevresel faktörler etkisini gösterir ve yüz derisi ilk yansıdığı yerdir. Cilt bakımına özen göstermek, sağlıklı, iyi nemlendirilmiş ve ışıldayan bir cilde sahip olmak için bakıma içeriden başlamalıyız.

cilt gençleştirme için çay içen kız

Bakımın içeriden başlaması gerektiği gerçeğinden yola çıkarak, günde 1, 5 ila 2 litre su içerek, sağlıklı ve dengeli beslenerek, istirahat ederek ve yeterince uyuyarak, stresten uzak durarak, hareketsiz yaşam tarzı, tütün kullanarak iyi nemlendirmeliyiz. ve alkol. .

Bu ipuçlarına ek olarak kendimiz kolayca hazırlayabileceğimiz doğal ilaçlarla da cildimizin görünümünü iyileştirmemiz mümkün.

Elimizin altındaki ürünlerden yapılan bu ev yapımı müstahzarlar, yüz derisinin canlılığını, parlaklığını artırmamıza, kırışıklıkları önlememize ve cildi yenilememize yardımcı olacaktır.

Daha genç görünen bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak ev ilaçları

Ev ilaçlarımıza cildi kirlerden temizlemek için kullanışlı olan ev yapımı bir ovma ile başlayacağız, bu yüzden hazırlayacağız ve ardından bir sonraki ev çaresi olan cilt yenileyici kremi uygulayacağız.

Bizim de hazırlayacağımız ev yapımı maske haftada iki kez uygulanabilir.

Havuç ve bal ile ev yapımı peeling kremi

Bu peeling kremini yapmak çok kolay ve havuç ve bal. Yararlı özelliklerini cildimize getirerek cilde canlılık, pürüzsüzlük ve nem kazandıracaklardır.

cilt gençleştirme için havuç ve bal

Bu maskeyi hazırlamak için küçük bir havuç ve bir çay kaşığı portakal balına ihtiyacımız var. Havuçların kabuklarını soyun, yıkayın, küçük parçalar halinde kesin ve püre haline gelene kadar blenderdan geçirin.

Bir çay kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın. Yüze küçük bir maske uyguluyoruz, cilde iyice yayıyoruz.

15 dakika içinde harekete geçmenize izin veriyoruz. Ilık suyla iyice durulayın ve ovalamadan nazikçe kurulayın.

Geride bıraktığımız krema sıkıca kapatılmış bir kapta buzdolabında 3 veya 4 gün saklanabilir.

Ev yapımı cilt yenileme kremi

Bu kremi yaptığımız malzemeler cildin yenilenmesi için idealdir. Bu kremayı hazırlamak için doğal ananas, doğal yoğurt ve bal parçalarına ihtiyacımız var.

cilt gençleştirme için yoğurt ve ananas

Kremayı şu şekilde hazırlayacağız:

  • 2 dilim ananas
  • Yarım doğal yoğurt
  • Bir çay kaşığı portakal çiçeği balı.

Ananas dilimlerini bir blender ile öğütüyoruz, yoğurtla karıştırıyoruz, bir tatlı kaşığı bal ekleyip krema kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz.

Kremi yüz derisine uygulayın ve 15 dakika bekletin. Cildi bol ılık suyla durulayın. Sürtmeden nazikçe kurulayın.

Ev yapımı yüz maskesi

Yorgunluk, stres er ya da geç yüzümüzün derisini etkiler. Bu maske, bu semptomları iyileştirmek ve kaybettiğimiz tazelik, parlaklık ve para gibi yüzün cildine yavaş yavaş geri dönmek için idealdir.

cilt gençleştirme için un

Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacımız olan şey:

  • 5 yemek kaşığı yulaf ezmesi.
  • İnfüzyon yapacağımız kuru ıhlamur veya ıhlamur çiçekleri.

Önce infüzyonu hazırlayın ve sonra yulaf ezmesi ile karıştırın. İnfüzyonu hazırlamak için bir bardak maden suyuna ve bir çay kaşığı ıhlamur çiçeğine ihtiyacımız var. Suyu kaynatıp ıhlamur çiçeklerini ekliyoruz.

Ateşten alın, kapalı olarak 10 dakika bekletin. Söndürüp soğumaya bırakıyoruz. Soğuduktan sonra yemek kaşığı yulaf ezmesi ekleyin ve kremsi olana kadar karıştırın.

Uygulama: Yüz derisine biraz krem sürün ve 15 dakika bekletin, bol soğuk su ile iyice durulayın.

Bir havluyla hafifçe dokunarak ve ovalamadan hafifçe kurulayın.

Bu maske haftada iki kez uygulanabilir.