Evde yüz cilt gençleştirme

Evde canlandırıcı cilt bakımı

Günlük yaşamda stres ve zararlı çevresel faktörlerle dolu genç ve sağlıklı bir cilt nasıl korunur? Zamanla, her kadın böyle bir sorunla karşı karşıya kalır. Yeni kırışıklıklar, solmuş bir ten ve konturlarındaki bir değişiklik fark ederek, bunun erkeklerin dikkatini nasıl etkileyeceği konusunda daha fazla endişelenmeye başlar. Ve her birinin evde kullanılan kendi sırları vardır. Yüz cildini evde gençleştirmenin başlıca yolları nelerdir?

Erken cilt yaşlanmasının nedenleri

Yaşlandıkça cildimiz yaşlanma eğilimindedir. 40 yaşında, yüz derisinin 20 yaşında olduğu kadar hassas ve elastik olmayacağı açıktır. Ancak, 30 yaşında cilt durumunun arzulanan çok şey bıraktığı durumlar vardır.Erken cilt yaşlanmasının nedeni nedir?

  • Kötü alışkanlıklar: alkol, sigara içmek her zaman hoş olmayan sonuçlar doğurur ve izlerini cildimizde bırakır.
  • Stres sadece insan sinir sisteminin durumunu değil, aynı zamanda vücudun genel fiziksel sağlığını da etkiler. Dedikleri gibi, tüm sorunlar kafadan.
  • Güneşin etkisi. Elbette herkes ultraviyole ışığının cildin erken yaşlanmasına neden olduğunu duymuştur. Bu nedenle, gerekli koruma olmadan uzun süreli bronzlaşmadan sonra cildiniz en iyi şekilde görünmüyorsa şaşırmayın.
  • Yanlış beslenme. Beslenme sağlığımızda önemli bir rol oynar. Çörekler, atıştırmalıklar ve fast foodlar kesinlikle size "teşekkür" edecek.
  • Aktif ifade. Gözlerinizi çok sık kırıştırırsanız (görme güçlüğü), alnınızı kırıştırırsanız veya sürekli gülümseme alışkanlığınız varsa, bu durum erken yaşta kırışıklıkların ortaya çıkmasını tetikleyebilir.
  • Hızlı kilo kaybı. Bu, vücut için her zaman baş edemediği bir tür stres.
  • Hastalıklar. Evet, etkileyemeyeceğiniz nedenler var - bunlar cildinizin durumunu etkileyen her türlü hastalık.

Sorunu çözmenin ilk adımı, cilt yaşlanmasının olası nedenlerini ortadan kaldırmaktır. Gençliğinizde bu zararlı faktörleri hayatınızdan çıkararak ileride olası pahalı gençleştirme işlemlerinden ve cilt problemlerinden kurtulabilirsiniz. Bundan sonra, erken cilt yaşlanmasıyla mücadele etmenin ek yollarını düşünmeye değer.

Cilt gençleştirme yöntemleri

Pahalı salon ve plastik prosedürler olmadan cildinizi evde nasıl gençleştirebilirsiniz? Bu mümkün mü? Tabii ki mevcut! Önemli olan cildinize düzenli olarak bakmak ve kötü alışkanlıkların, kalitesiz ürünlerin hayatınıza girmesine izin vermemektir.

Yüz maskeleri

Öncelikle evde farklı tipte maskeler kullanmalısınız. Bunlar şunları içerir: yaşlanma karşıtı, onarıcı, antioksidan. Bu aynı zamanda çeşitli yaşlanma karşıtı çayları da içerir. Kepekli banyolar yüz cildinde iyi çalışır. Bu prosedürler cilde daha fazla yumuşaklık, elastikiyet ve pürüzsüzlük kazandırmaya yardımcı olacaktır.

Erken cilt yaşlanmasıyla mücadelede hem ev yapımı maskeler hem de profesyonel ürünler size yardımcı olacaktır. Sizin için doğru bakımı seçebilecek bir güzellik uzmanından yardım istemek en iyisidir. Ve internette ev yapımı yüz gençleştirme maskeleri için tarifler bulabilirsiniz.

Yüz peelingi

Savaşmanın bir başka etkili yolu da cildi ovmaktır. Favori maskelerinizi uygulamadan önce haftada bir kez yapılmalıdır. Peelingler sayesinde cilt, keratinize parçalardan ve hücrelerden temizlenir. Böylece maskeleri temiz bir yüze uygulayacak ve etkisi birkaç kat daha iyi olacaktır.

sıkıştırır

Oldukça sık evde, buzla silme ve kompresler kullanılır. Buzla ovmak, şifalı bitkilerin donmuş bir kaynağını kullanırsanız, güçlü bir gençleştirme etkisi sağlar. Sıkıştırmalar, demlenmiş otları 2 dakika sıcak uygulayarak her gün yapılmalıdır. Daha sonra sıcak kompres, soğuk kompres ile değiştirilir. Prosedür birkaç kez tekrarlanır ve kompresler için bir ip, papatya, adaçayı, ıhlamur çiçeği kullanılır.

Yüz için masajlar ve jimnastik

Yüz cilt masajı da bir gençleştirme işlemidir. Bunu fanatizm ve aşırı yoğunluk olmadan yapmak önemlidir. Masaj cilde pürüzsüzlük verir, hücresel düzeyde metabolik süreci iyileştirir. Gençleştirme için kremler veya yağlar kullanan prosedür, elleri masaj çizgileri boyunca hareket ettirerek gerçekleştirilir: parmakları burun kanatlarından şakaklara ve çeneden kulak memelerine düzgün bir şekilde getirin. Göz çevresindeki derinin masajı, gözün dış köşesi boyunca buruna, alt göz kapağını geçerek ve daha sonra şakaklara geri dönerek üst göz kapağını yumuşatarak gerçekleştirilir. Yüz jimnastiği, kasları sıkılaştırır, kanın damarlardan geçişini kolaylaştırmaya yardımcı olur, kırışıklıkları yumuşatır. Bu tür jimnastik için egzersizler bağımsız olarak icat edilebilir.

Sistematik cilt bakımı ve bakımı, gençliğini, pürüzsüzlüğünü ve sağlığını sağlayacaktır.