Yüz gençleştirme: en etkili tedaviler

Her yaş için yüz gençleştirme için en etkili donanım, enjeksiyon ve mekanik prosedürleri size anlatacağız: ne zaman, ne yapmalı ve neden yapmalı.

Yaşlanma karşıtı tedaviler için genel endikasyonlar

Hastanın durumu artık tatmin edici olmadığında gençleştirme prosedürlerinin gerekli olduğuna inanmak bir hatadır. Ameliyatsız kozmetolojide önemli bir yasa vardır: Önlemek, düzeltmekten her zaman daha kolay ve ucuzdur. Derin kırışıklıklar ve sarkık ciltler için beklemenize gerek yok. Bu belirgin semptomlara ek olarak, yaşlanma karşıtı tedaviler için endikasyonlar şunlardır:

 • ilk kırışıklıklar;
 • yüz kırışıklıklarının görünümü veya bunlara yatkınlık (aktif yüz ifadeleri);
 • cildin solukluğu;
 • düzensiz cilt;
 • kuruluk ve pullanma;
 • göz altı torbaları;
 • şişme.
Yaşlanma karşıtı prosedürlerin türleri hakkında kozmetik uzmanının konsültasyonu

Modern yaşlanma karşıtı yüz bakımı türleri

Yüz gençleştirme işlemleri donanım, enjeksiyon ve mekanik (manuel) olarak ikiye ayrılır. Etki yöntemine göre dört gruba ayrılabilirler.

 1. Besinler - eksik besinleri sağlayın
 2. Yenilemenin uyarılması - hücre yenilenmesi sürecini başlatın
 3. Destekleyici - kırışıklık oluşumunu engeller
 4. Düzeltici - hacimleri değiştirerek ve sıkarak görsel iyileştirme sağlar

Modern teknikler ve hazırlıklar, birkaç noktayı tek bir prosedürde birleştirir: hyaluronik asit bazlı dolgu maddeleri aynı anda hacimleri doldurur ve nemlendirir; nazik peelingler sadece yenilenmek ve pürüzsüzleşmekle kalmaz, aynı zamanda besler. Güzellik endüstrisi, genç ve sağlıklı bir yüzü korumak için çok çeşitli güvenli ve son derece etkili tedaviler sunar.

Peelingler

Peelingler, yüzün cildini gençleştirmek, görünür kusurları (yara izleri, yara izleri ve akne sonrası) ortadan kaldırmak, turgor ve geçirgenliği iyileştirmek, kiri temizlemek, gözenekleri daraltmak ve pigmentasyonu azaltmak için yapılır.

Bazı peelingler, karmaşık etkileri olan invaziv olmayan kozmetik prosedürlerdir ve hassas epidermisi olan kişiler için uygundur. Diğer medyan peelinglerden farklı olarak bir iyileşme süresi gerektirmezler.

Ultrasonik ve kombine yüz peelingleri eşit derecede etkili ve güvenlidir.

Yüz gençleştirme için peeling

Mikro akım tedavisi

Bu, zayıf akım darbeleri ileten bir cihazın cilt üzerindeki etkisine dayanan bir prosedürdür. Bir masajı andırır ve dokulardaki metabolik süreçleri iyileştirir, şişliği giderir, ince kırışıklıkları yumuşatır, cildi daha pürüzsüz ve daha nemli hale getirir ve ayrıca dermisin derin katmanlarına nüfuz etmeleri nedeniyle kozmetiklerin etkisini artırır.

Lazer gençleştirme

Lazer peeling, lazer (ameliyatsız yöntem) ile yapılan bir yüz germe işlemidir. Yüz derisinin yüzey tabakası, rejenerasyon süreçlerini tetikleyen bir lazer kullanılarak çıkarılır. İyileşme döneminden sonra kırışıklıklar düzelir, yara izleri, yaşlılık lekeleri, yara izleri en aza indirilir, gözenekler daraltılır, cilt daha genç ve ışıltılı hale gelir.

Lazer yüz cilt gençleştirme prosedürü

Botulinum tedavisi

Kanıtlanmış etkinliği ile mimik kırışıklıkların önlenmesi için cerrahi olmayan enjeksiyon düzeltmesi. Uygulanması için, kas dokularını düzleştiren ve gevşettiği için spazm yapan botulinum toksin A kullanılır. Enjeksiyon düzeltmesi tamamen güvenlidir, atravmatiktir ve iyi bir yaşlanma karşıtı etkiye sahiptir. Botulinum tedavisinin sonucu, yüzün ovalini iyileştirmek, nazolabial üçgen ve alın bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek ve cilt gevşekliğini ortadan kaldırmaktır.

Botulinum tedavisi - yüz cildi gençleştirme için enjeksiyon prosedürü

biorevitalizasyon

Ana bileşeni hyaluronik asit olan ilaçları kullanan enjeksiyonlar. Prosedür, kozmetik kusurları ortadan kaldırmak ve yaşa bağlı değişiklikleri önlemek için gerçekleştirilir.

Biyorevitalizasyonun sonucu, epidermisteki metabolik süreçlerin iyileştirilmesi, kırışıklıkların yumuşatılması, yüzün pürüzsüz, elastik ve parlak derisidir.

Biorevitalizasyon için hyaluronik asit içeren bir preparatın şırıngasında bir set

Plazmolifting

Vücudun yenilenme süreçlerini aktive etmek için hastanın kendi plazmasını kullanarak yabancı enjeksiyon kullanmadan gençleştiren popüler bir prosedür.

Plazmolifting sonucunda yüz derisi daha elastik ve nemli hale gelir, akne sonrası, pigmentasyon, küçük izler gibi kusurlar en aza indirilir, ince kırışıklıklar ve sivilceler yok edilir.

plazmofilling

Yüz derisinin çeşitli kozmetik kusurlarını düzeltmenize, rahatlamasını ve görünümünü iyileştirmenize izin veren yenilikçi bir yöntem. Prosedürün sonucu, cilde parlaklık ve lifting etkisi veren derin kırışıklıkların giderilmesidir.

Prosedürün ana avantajı, hastanın yabancı bileşenler içermeyen kalınlaştırılmış plazmasının dolgu maddesi olarak kullanılmasıdır. Plazma bazlı jel, cildin doğal yenilenmesini ve kendi vücudunun rezervleri nedeniyle gençleşmesini tetikleyen bütün bir faydalı madde kompleksi içerir.

Plazmofilling - hastanın plazmasını kullanan gençleştirici bir enjeksiyon prosedürü

kontur plastik

Görünümünüzü hızlı ve güvenli bir şekilde iyileştirmenizi sağlayan bir prosedür. Hyaluronik asit bazlı jel dolgu maddeleri, boşlukları doldurur ve hacimleri yeniler, yüzün şeklini ve dudakların, çenenin, burnun ve elmacık kemiklerinin şeklini simüle etmenizi sağlar.

"Güzellik enjeksiyonlarının" önemli bir avantajı, dolgu maddesinin faydalı bileşimi sayesinde sadece görsel değil, aynı zamanda gerçek gençleşmenin gerçekleşmesidir - cilt durumu gözle görülür şekilde iyileşir.

Nereden başlamalı: 30-35 yıl sonra etkili tedaviler

Uygun bakım ile, 30 yıldan daha erken olmayan yüzde yaşa bağlı değişiklikler ortaya çıkmaya başlar. Bu yaşta yaşlanmayı yavaşlatmak için cildi düzenli olarak yenilemek ve içeriden beslemek gerekir - yüzey kremleri ve serumları artık yeterli değildir.

 • Güncelleme.25-30 yaşından itibaren kimyasal peeling yardımı ile cildin düzenli olarak derinlemesine temizlenmesi önerilir. Stratum corneum'un çıkarılması epidermisin yenilenmesini uyarır. Sonuç olarak, yüz düzleşir, ince kırışıklıklar kaybolur.
 • Beslenme.35 yaşına kadar, cildi derinlemesine nemlendirmeyi ve beslemeyi de düşünmelisiniz. Her altı ayda bir 2-4 mezoterapi veya biorevitalizasyon prosedürü, cildin doğal gençliğini ve elastikiyetini daha uzun süre korumaya yardımcı olacaktır.
 • Bir uyarı.Yüz ifadesi aktif olan hastalar, derin yüz kırışıklarının ortaya çıkmaması için botulinum tedavisini ertelememelidir. İlk kıvrımları gördük - aktif kasların kasılma kuvvetini azaltarak alanı sabitleyin.
Yüz derisinin derinlemesine temizlenmesi - 30 yaşından itibaren gerekli bir prosedür

Yoğun destek: 40 yıl sonra etkili tedaviler

40 yıl sonra, son 10 yıldır bakılan bir insan ile kozmetolojinin müdahalesi olmadan büyümüş bir insan arasındaki fark ortaya çıkıyor. Bu yaşta cildi sadece tek seferlik işlemlerle beslemek artık yeterli değildir. Derin kırışıklıklar ve azaltılmış elastikiyet, karmaşık ve düzenli önlemler gerektirir.

 • Kaldırma.Dolgulu kontur plastikleri ile birlikte kaldırma etkisine sahip donanım ve enjeksiyon prosedürleri ile gözle görülür bir sonuç verilir. Yaşlanan ciltteki ifade çizgileri daha hızlı ortaya çıktığı için düzenli botulinum tedavisi ihtiyacı da artmaktadır.
 • Gelişmiş beslenme.40 yaşından sonra vitamin kokteyl enjeksiyonlarının 4-6 işlemlik kurslarda yapılması tavsiye edilir, bu nedenle yaşlanan cildin daha fazla beslenmeye ihtiyacı vardır.
 • Tekrar başlat.Yaşla birlikte hücre yenilenme süreçleri yavaşlar, ancak donanıma maruz kalma ve enjeksiyonların yardımıyla dağıtılabilirler. Mikro akım tedavisi ve plazma kaldırma, cildin gençliğinden ve elastikiyetinden sorumlu olan kolajen ve elastin üretimini uyarır.
Donanım teknikleri, 40 yaşından sonra yüz derisinin gençleşmesine yardımcı olacaktır.

Kayıpların restorasyonu: 50 yıl sonra etkili prosedürler

Ameliyatsız yüz gençleştirme her yaşta yapılabilir. Tek fark, cilde maruz kalma yoğunluğundadır.

 • Derin güncelleme.50 yıl sonra kimyasal peeling sonrası sonuç çok belirgin değil ama lazerle peeling mükemmel bir sonuç veriyor. Lazer gençleştirme işlemi, cildin üst tabakasını tamamen yenilemenizi ve doku yenilenme sürecini başlatmanızı sağlar.
 • Hacimlerin yenilenmesi.İnce dudaklar, göz altı torbaları, çökük yanaklar, belirgin nazolabial kıvrımlar, gıdı - tüm bu yaşlanma belirtileri, kontur plastikleri kullanılarak doğru yerlere hacim kazandırılarak ameliyatsız olarak giderilebilir. Dolgu maddeleri büyük kırışıklıkları ve kıvrımları doldurur, yüzün ovalini modeller. Hacim yenilenerek cilt gözle görülür şekilde sıkılaşır.
 • Güç x2.Mezoterapi, plazma kaldırma ve biorevitalizasyon 50 yıl sonra hala geçerlidir. Kararlı bir sonuç elde etmek için işlemler daha kısa aralıklarla ve kurs başına en az 8 kez gerçekleştirilir.
Yüz cildini 50 yaşından itibaren gerekli olan derin yenilenmeye hazırlamak