En iyi kırışıklık ilaçları. Kremler ve maskeler yardımcı olur mu?

Modern pazar, kelimenin tam anlamıyla her türlü krem, maske, serum, kese ile doludur - genel olarak cildi temizleme ve tonlama araçları. Birbirleriyle rekabet eden pazarlamacılar, ürünlerini her şekilde övmekten bıkmıyorlar.

Bazı nedenlerden dolayı, birçok kadının bir tüp kremin üzerindeki açıklamayı okuması yeterlidir - ve bu kadar, karar verilir, kişi bu ilacı alır ve kullanmaya başlar. Ya da bir arkadaşın güvendiği, bu kremin nasıl çalıştığını gerçekten seven bir arkadaş. Bu oldukça yaygın bir hatadır.

Cilt güncellendi - kozmetikler değişiyor

Cilt gençleştirme ürünleri kullanmak

Herhangi bir kişinin derisi, yalnızca kendisine özgü belirli bireysel özelliklere sahiptir.Ek olarak, metabolizma, dış etkiler ve yaşla ilgili olarak sürekli olarak bazı değişikliklere uğrar. Tamamen doğal ve sürekli bir yenilenme sürecinde epidermal tabakada yeni hücreler ortaya çıkar. Ancak ölenlerin hepsi vücuttan atılmaz, birçoğu vücudumuzu terk etmez ve zamanla birikir, kozmetik bir ürünün bileşimine dahil edilen faydalı maddeler için bir engel haline gelebilir.

Bu amaçla satılık çok var.peeling ve peeling, sadece hepsinin çok hafif bir etki için tasarlandığını ve dokulara istenilen derinliğe nüfuz edemediklerini unutmayın.

Toplu kullanım için sunulan kozmetikler evde cilt bakımına yöneliktir.güzellik uzmanına düzenli ziyaretler arasında.

Profesyoneller farklı bir araç serisi kullanır. Ayrıca, bu kremlerin ve serumların yapıldığı tüm bileşenler seri üretim için mevcut değildir. Kural olarak, dünyanın önde gelen markaları, bireysel olarak dedikleri gibi, bir sonraki benzersiz tarifin geliştirilmesini emrediyor, böyle bir araç kitlesel pazar sisteminde satın alınamıyor.

Bu nedenle, bakım prosedürlerini uygulama formülü aşağıdaki gibidir:profesyonel bir güzellik uzmanına düzenli ziyaretler, burada başka bir cilt temizleme ve gençleştirme seansına gireceksiniz ve sonra -evde önerilen cilt bakım ürünlerini kullanmak.

Profesyonel kozmetikçilerden ipuçları

Profesyonel kliniklerde ve güzellik salonlarında cilt tonunu iyileştirmek ve gençleştirmek için bu tür ürünler kullanılır,etkinliği bilimsel araştırmalar ve klinik araştırmalarla desteklenen. Güney Kore kozmetikleri bu sınıfa güvenle atfedilebilir.

Asyalı kadınların cildi Kafkasyalılardan çok daha hassastır. Bu nedenle, Güney Kore'de kozmetik alanında birçok devrimci gelişme sürekli olarak ortaya çıkıyor. En son kozmetik ürünler, gençleştirme ve cilt tonunun iyileştirilmesi için gerekli maddeleri lipozomlar - bir tür kap görevi gören mikroskobik kabarcıklar yardımıyla istenen derinliğe "vermenizi" sağlar.

Bakım prosedürüprofesyonel koşullarda ve profesyonel kozmetiklerin kullanımıyla gerçekleştirilen, çok aşamalı bir cilt temizleme sistemini içerir. Bu seanslarda cilt tipinize özel seçilmiş ovma, gommage (gözeneklerin nazikçe temizlenmesi), gerekirse ultrasonik cilt temizliği gibi çeşitli türler kullanılır. Böyle bir kompleksi evde uygulamak imkansızdır.

Maske uygulama- Bu, bakım prosedürünün temel unsurlarından biridir: temizleme ve masaj gibi işlemlerden sonra cildimiz tüm faydalı maddeleri tamamen emmeye hazırdır. Maske hem formda - biyoselüloz, krem, macunsu ve amacı - besleyici, nemlendirici, temizleyici, iltihap önleyici vb. Güzellik uzmanının görevi doğru maskeyi seçmektir. Ve istenilen krem çeşidinin uygulanması bakım işlemini tamamlar.

Uzmanlar, yaşlanma karşıtı bakım prosedürünün en az 2 haftada bir yapılmasını önermektedir.

Evde bakım ile birlikte kozmetik prosedürler

Bazıları için cilt bakımı prosedürleri, mimik kırışıklıklarla başarılı bir şekilde savaşmanıza ve cildinizi 30 yıla kadar daha uzun süre taze ve genç tutmanıza izin verir. Ancak, 25-27 yaşlarında bir kadının, zamanın modern kozmetolojiden daha güçlü olduğunu pişmanlıkla belirtmesi gerekiyor: zaten ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesine izin vermiyor.

Bunun için başka gençleştirme yöntemleri de var. En popüler ve yaygın olanlardan biribotulinum tedavisi. Botulinum toksini tip A enjeksiyonları, yüz kaslarının motor aktivitesini bloke etmeye katkıda bulunur. Kaşlar arasındaki kırışıklıkların düzeltilmesi sayesinde gözlerin köşelerindeki kötü şöhretli "kaz ayakları" kaybolur.

Cildin elastikiyetini ve sıkılığını geri kazanmanın bir başka iyi bilinen yöntemi, eğer kozmetik yardımı ile yapılamıyorsa, mezoterapidir. Bu tekniğin prensibi, cilt altına hyaluronik asit, bir vitamin kompleksi, amino asitler ve diğer aktif bileşenlere dayanan özel kokteyllerin sokulmasına dayanmaktadır.

Düzeltme, kuruluk, cildin dehidrasyonu, elastikiyetinde ve turgorunda kayıp veya azalma ile mücadele ile ilişkiliyse, bir biyorevitalizasyon sürecinden geçerek iyi sonuçlar elde edilebilir, bu prosedürler aynı zamanda hyaluronik asit enjeksiyonlarının kullanımına dayanmaktadır. jel şeklinde. Aynı prosedür yaşlılık lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Artışta, aşağıdaki gibi gençleştirme teknikleri var:kontur plastik,iplik kaldırma. Bu yöntemlerden ilki yine intradermal enjeksiyon kullanımına dayanır ve kıvrımlardan ve kırışıklıklardan kurtulmanıza, yüzün ovalini eski haline getirmenize olanak tanır. İple germe, yüzün üst ve orta kısımlarının düzeltilmesinde daha sık kullanılır: derinin altına yerleştirilen özel ipler, dokuları sıkılaştıran ve onları yeni bir pozisyonda tutan yeterince güçlü bir "çerçeve" oluşturur.

Listelenen türlerin hiçbiri gençliği geri getiremediğinde, geri dönmekten başka bir şey kalmaz.estetik cerrahiKırışıklıklardan kurtulmak için fazla deri kesilip cerrahi müdahale ile sıkılaştırıldığında.blefaroplastigöz altındaki torbalardan, üst göz kapaklarının pitozundan (sarkık) kurtulmaya yardımcı olacaktır.

Bakım prosedürleri konusuna dönersek, yalnızca makalenin başında zaten ifade edilen düşünceyi tekrarlamak kalır: cildimize ne kadar erken bakmaya başlarsak, buna profesyonel kozmetik uzmanlarını dahil edersek, kullandığımız müstahzarlar o kadar iyi olur, şansımız o kadar artar. yüzümüzü uzun süre genç ve çekici tutmalıyız.