Aroma yağları: doğal cilt gençleştirme

cilt gençleştirme yağları

Esansiyel aroma yağları tıbbi ürünler olmayıp, hijyenik bir cilt bakımı olarak haricen kullanılmaktadır. Aroma yağları ekleyebileceğiniz karışımlar, kremler, banyolar çok daha etkili olacaktır, çünkü her yağın cildi iyileştirmeyi ve gençleştirmeyi amaçlayan kendi faydalı özellikleri vardır.

Uçucu yağları günlük olarak kullanmayı alışkanlık haline getirirseniz, bir kadın yaşlanmasını gerçekten geciktirebilir. Uçucu yağlar sadece cilt problemlerinden kurtulmakla kalmaz, örneğin neroli yağı yaşlılık lekeleriyle mücadelede mükemmeldir, aynı zamanda zihinsel sağlığı da iyileştirebilir.

Uçucu yağlar saf halde kullanılamaz, sadece baz yağ ile birlikte kullanılabilir.

Yüz cilt bakımı

Esansiyel aroma yağları, yüz için buhar banyolarının hazırlanmasında vazgeçilmez bir bileşen olacaktır. Bir litre sıcak suya 3-5 damla herhangi bir uçucu yağ damlatmanız gerekir, ancak hoş bir narenciye aroması ise daha iyidir. Başınızı 7-10 dakika boyunca bir havluyla kaplı olarak buharın üzerinde tutmanız gerekir, bu süre zarfında gözenekler genişler, cilt faydalı esansiyel buharlarla doyurulur. Banyodan sonra aromatik bir maske yapmanız gerekir, bunu hazırlamak için bir yemek kaşığı bal, yumurta akı yağı ve yoğurdu karıştırabilir, ardından 3 damla herhangi bir uçucu yağ ekleyebilirsiniz. Maskeyi 3 dakika sonra yıkamanız gerekir, aksi takdirde bileşime dahil edilen uçucu yağ cildi güçlü bir şekilde sıkıştırmaya başlar. Bu maskeleri haftada 2 defadan fazla kullanamazsınız.

Saç Bakımı

Aroma yağları ayrıca güzelliği, parlaklığı uzatmaya ve saçları güçlendirmeye yardımcı olacaktır. Saç maskesi ile besleyici bir baş masajı yapılabilir, hazırlanması için 1 yemek kaşığı gerekir. bir kaşık kayısı baz yağı ve 3-5 damla limon esansiyel yağı. Bitmiş karışımı dairesel hareketlerle saç derisine sürmeniz, saçınızı bir havluyla sarmanız ve 1 saat beklemeniz gerekir. Ardından saçınızı şampuanla yıkayın ve aromalı durulamalar yapın. Saçınızı yıkarken normal şampuanınıza herhangi bir uçucu yağdan birkaç damla ekleyebilirsiniz. Böyle sıra dışı bir kafa yıkama, saçın durumunu gözle görülür şekilde iyileştirecektir: güçlü, parlak ve güç dolu olacaklardır.

Ayak Bakımı

cilt gençleştirme için sabun ve yağ

Kadın bacakları kış ve yaz aylarında çekici, ince ve bakımlı olmalıdır. Uygun günlük bakım, kusursuz ve pürüzsüz kalmalarına yardımcı olacaktır.

Ayaklar için basit tuz değil, aroma yağları içeren banyolar yapmak yararlıdır. Bunu yapmak için, yaklaşık 300 ml'lik normal bir kapta. suya iki çeşit 5 damla eklemeniz gerekir.

Uçucu yağ aroma yağları ile selülit önleyici tedaviler. Bu kompozisyonla sınırlı kalamaz ve yarım kaşık deniz tuzu, kuru krema ve bal ekleyemezsiniz. Bacakları böyle mucizevi bir banyoya sokmak yaklaşık 10 dakika sürer, ardından bacakları çıkarın, ılık suyla durulayın ve besleyici bir kremle yayın.

Bu tür işlemlerden sonra, topuklar dokunması çok hoş olan pürüzsüz ve ipeksi olacaktır.

Selülit önleyici prosedürler

Geleneksel bir selülit önleyici maddenin etkinliğini arttırmak için, doğru miktar bir spatula ile özel bir tabağa konabilir ve uçucu yağlar eklenebilir. Uçucu yağların en etkili seti neroli, ardıç, anason, narenciye esansiyel yağlarının yanı sıra karanfil ve lavantadır. Bu yağlardan çok miktarda dökmek ters etki yapacaktır: ciltte tahriş olacaktır. Bu nedenle, akıllıca hareket etmeniz gerekir: bir kaseye az miktarda krema sıkın, her biri 3 damla olmak üzere üç tür uçucu yağ ekleyin, iyice karıştırın. Bitmiş karışımı masaj hareketleriyle sorunlu bölgelere uygulayın ve ellerinizle veya özel bir selülit önleyici masaj aleti ile masaj yapın. Ayrıca 150 ml ekleyerek geleneksel selülit önleyici yağın etkisini artırabilirsiniz. bir şişe 10 damla beş çeşit uçucu yağ.