Ellerin cildi nasıl genç ve güzel hale getirilir?

ellerin derisi ve gençleşme yolları

Cildine iyi ve uygun bakım sağlanan bir kadın çekici ve genellikle yaşından daha genç görünür. Kadın güzelliğinde bir istisna, ellerin derisi olabilir. Görünüşü, özellikle olumsuz koşullara maruz kalması, yaşını kolayca ele veriyor.

El gençleştirme, yüz ve boyun gençleştirme kadar önemlidir. Bunun için soyma, kremlerle bakım, aparat tedavisi ve enjeksiyon yöntemleri kullanılır. Boyunlu bir yüz gibi eller de yaşlanır, bu da aynı dikkati gerektirdiği anlamına gelir.

Gençliğini uzatmak için ellerin cildine uygun şekilde bakmanın yanı sıra güzelliği korumak için profilaktik ajanlar kullanmak gerekir.

El cildi neden çabuk yaşlanır?

gençleşmiş el cildi

Görünümü, epidermis tabakasında tutulan nem miktarına bağlıdır. Normal bir durumda, nem %20'ye ulaşmalıdır. En az %10 nem kaybı ile eller elastikiyetini kaybeder, kuruluk oluşur ve cilt hızla yaşlanmaya başlar.

Cildin hassasiyeti ve gençliğin hızla kaybolması da ellerin sürekli hareket halinde olması ve birçok işlevi yerine getirmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle, vücudun başka hiçbir parçası gibi olumsuz etkilenirler. Bulaşıkları ellerimizle yıkıyoruz, kendimizi yıkıyoruz, ev işi yapıyoruz, genellikle epidermis üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilecek çeşitli malzemelerle temas halindeyiz.

Ellerin iç kısmına gelince - avuç içi - bu yerlerde cildin pürüzlenmesi ve mısır görünümü gibi hoş olmayan fenomenler ortaya çıkabilir. Ellerin - sırtlarının ve içlerinin - uygun şekilde bakımı yapılmadan cilt gevşek ve kuru hale gelebilir. Bu tür sorunlardan kaçınmak için, ev işlerini yaparken onun korunmasına dikkat etmek önemlidir.

Ellere saygı, kişinin karşılaşabileceği tahriş, soyulma, kuruluk ve diğer sorunların önlenmesidir. Toprakla çalışırken, suyla, kimyasallarla temas ederken veya sıcak veya soğuk havaya maruz kaldığında koruyucu kremler veya eldivenler kullanın.

Salonlarda el bakımı

Cilt yaşlanmasının ana nedeni kuruluktur. Oluşumunu önlemek veya iyileşme ve gençleşme sürecini başlatmak için salon prosedürleri etkili yollar sunar. Salonda yapılan el bakımı, yumuşaklıklarını geri kazandıracak ve uzun süre genç kalmalarını sağlayacaktır.

Ellere elastikiyet, pürüzsüzlük kazandıran ve diğer cilt problemlerini gideren özel ürünler, epidermisin doğal yenilenme yeteneğini geri kazanmayı amaçlayan özel prosedürlerdir.

Yöntemlerden biri biyorevitalizasyondur. Başka bir deyişle güzellik enjeksiyonları olarak adlandırılır ve gençleşmek için hareket eder. Çalışma prensibi, hyaluronik asit yardımıyla gençleşme süreçlerini harekete geçirmektir. Epidermisin hücre tabakasına etki eder ve doğal nemin uzun süre korunmasını sağlar. Bu tür cilt bakımı, ellerin elastikiyet, pürüzsüzlük ve güzel bir görünüm kazanmasına katkıda bulunur. Bunun nedeni, biorevitalizasyonun sağlık ve güzellik için gerekli olan doğal elastin ve kollajen üretimini teşvik etmesidir.

Uzmanların sunabileceği bir diğer yüksek kaliteli prosedür lipofillingdir. Cildin en çok beslenmeye ihtiyaç duyduğu hacmin yenilenmesinden oluşur. Malzeme özel olarak işlenmiş yağ hücreleridir. Bu tür maruziyetin yadsınamaz avantajları, alerjik reaksiyonların olmaması ve iyi bir dış ve iyileştirici etkidir. Bu yöntem sayesinde kırışıklıklardan doğal olarak kurtulabilirsiniz.

Cildin aydınlatılmasına ihtiyaç varsa, bu durumda kimyasal bir peeling kullanmalısınız - bu, içeride renk, elastikiyet ve nem tutma konusunda önemli bir iyileşme elde etmenizi sağlar.

Evde el cilt maskeleri

gençleştirme için cilt fırçalayın

Ellerinizi uzun süre genç, güzel ve bakımlı tutmak için, onlara uygun şekilde bakmanız önemlidir. El maskeleri evde yapmak kolaydır.

Ev yapımı fırçalayın. Herhangi bir besleyici yağ alın ve ona bir aşındırıcı ekleyin. Tuz, şeker veya ellerin derisi çok ince ve hassassa öğütülmüş kahve, öğütülmüş pirinç veya yulaf ezmesi kullanabilirsiniz. Aşındırıcıyı kalın bir kütle elde edene kadar yağ ile karıştırın ve ellere içten ve arkadan uygulayın. Birkaç masaj hareketi yaptıktan sonra eller ılık su ile yıkanmalıdır.

Cilt maskeleri sadece temizleme işlevlerini değil aynı zamanda beslenme işlevlerini de yerine getirebilir. Bunu yapmak için ekşi krema, zeytin ve diğer yağlar, salatalık yulaf ezmesi, lahana, patates, tropikal meyveler ve havuç gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Komplekste yasemin, ylang-ylang, aloe ve diğerlerinin esansiyel yağlarını eklemek faydalıdır.

Yaşlılık lekelerinden kurtulmak ve cilt rengini iyileştirmek için papatya, nane, nergis çiçeklerinden elde edilen şifalı bitkilerle banyo yapmak faydalıdır.

Doğru kozmetik ürünlerini seçin

el cilt gençleştirme kremi

Ellerin güzelliğine kapsamlı bakım, mağazalardan satın alınan ürünlerin kullanımını içerir. Cildin yaş özelliklerine ve durumuna dayanmalıdır. Daha küçük yaşlarda nemlendirici uygulaması yeterli olabilir. Orta yaşlı kadınlar için yaşlanma sürecini durduran özel bir serum ve hücre yenilenmesini destekleyen kremler mükemmeldir. Her zaman güzel ve genç ellere sahip olmak için yaşlanma karşıtı ürünleri düzenli kullanmak önemlidir.

Su, toprak ve cildi etkileyebilecek diğer işlemlerle her temastan sonra kremi kullanın.

Ayrıca soyulma, tahriş, kuruluk veya yaşlılık lekeleri gibi sorunlarla karşılaşan herkes parafin maskeleri yardımıyla ellerin görünümünü ve cildin durumunu önemli ölçüde iyileştirebilir. Kullanımları ile ilgili prosedürler hem salonda hem de bağımsız kullanım için hazır kitler satın alınabilir. Bu tür cilt maskeleri, hücrelerin yenilenmesine mükemmel bir şekilde katkıda bulunur, olumsuz çevresel faktörlerle, yaşa bağlı değişiklikler ve kırışıklıklarla savaşmaya yardımcı olur.

Güzellik ve gençlik için yaşlanmanın önlenmesi

Vücudunuza özen göstermek, cildin gençliğini ve sağlığını uzun süre uzatmanıza olanak tanır. Erken yaşlanmaya karşı önlem olarak, eller zorlu ortamlara veya çevresel strese maruz kaldığında daima koruyucu eldiven giyin. Yaşlanma karşıtı serum, tıpkı bir nemlendirici gibi günde 2 kez kullanılmalıdır. Kozmetik müstahzarlar veya doğal kökenli ürünler, değerli nemin korunmasına, hücrelerin yenilenmesine ve cildi besinlerle doldurmasına yardımcı olacaktır.