gençleştirme

lazer yüz cilt gençleştirme öncesi ve sonrası

Yüz gençleştirme, bir lazer (fraksiyonel yöntem) ve diğer modern yöntemler kullanılarak yaşa bağlı değişikliklerle mücadele etmek için kullanılır. Hücrelerin içindeki biyokimyasal reaksiyonları tetikler, kolajen çerçevesini sıkılaştırır, alın ve nazolabial üçgendeki kıvrımları ortadan kaldırır.

Cilt gençleştirme endikasyonları

Modern kozmetolojinin olanakları günümüzde gerçekten sınırsız hale geldi - görünümdeki kusurlar, yenilikçi lazer teknolojileri ve zamana göre test edilmiş diğer teknikler kullanılarak kolayca düzeltilebilir.

Cilt gençleştirme endikasyonları:

  • yüzün yaşlanması;
  • ergen akne seyrinin sonuçları;
  • ameliyat sonrası sonuçlar;
  • azalmış cilt tonu;
  • derin kırışıklıklar;
  • solma belirtileri.

Halihazırda kırışıkları, akne izleri, yaşlılık lekeleri olan 30-35 yaş sonrası kişilere gençleştirme önerilir. Çoğu zaman, yaşlanma karşıtı işlemler, cerrahın bıçağı altına girmek istemeyen, ancak yaşlanmayla mücadele etmek için minimal invaziv yöntemler kullanmayı tercih eden hastalar tarafından 40-50 yaşlarında gerçekleştirilir.

Fraksiyonel lazer yüz gençleştirme

İki tür lazer fraksiyonel gençleştirme vardır: ablatif (invaziv) ve ablatif olmayan (invaziv olmayan). Işınların nüfuz etme derinliği ve mikro hasar bölgelerinin oluşumu bakımından farklılık gösterirler. Daha sonra kolajen-elastin yapılarının sentezi ve aktif rejenerasyon için merkez olacaklar.

Lazer gençleştirmeden sonra, mikrotravma bölgesinde aktif olarak kendi elastin ve kollajen liflerinden oluşan bir ağ çerçevesi oluşmaya başlar. Teknik, karmaşık plastik ameliyatların etkinliğinden daha düşük değildir.

Ablatif teknik, epidermisin belirli bölgelerinin hedeflenen buharlaşmasını destekler, böylece hücre yenilenmesi sırasında bir sıkılaşma etkisi oluşur ve tüm cilt düzensizlikleri ortadan kalkar. Kozmetolojide bu yöntem genellikle sivilce sonrası, yara izlerini tedavi etmek, derin kırışıklıkları gidermek, hamilelik sırasında oluşan çatlakları ve vücut ağırlığındaki ani dalgalanmaları gidermek için kullanılır.

Ablatif olmayan yöntemle, epidermisin yüzey katmanlarının travmatizasyonu meydana gelmez ve ana etki tam olarak derinin (dermis) derinliklerinde gerçekleşir. Bu sayede güzellik uzmanı, aktif hücre yenilenmesini uyaran derin kıvrımları, yara izlerini ortadan kaldırmayı başarır.

Lazer gençleştirme güvenliği

Lazer gençleştirme, pahalı kozmetik prosedürlerden birkaç kat daha etkili olan görünümdeki kusurlarla başa çıkmanın kanıtlanmış ve güvenli bir yoludur. Gençleştirici etkisi olan hiçbir krem, yeni kolajen sentezini bu kadar aktif bir şekilde aktive edemez ve fraksiyonlara ayrılmış lazer bunu yaparak yeni bir kolajen oluşturur - yüzü olumsuz çevresel faktörlerden ve etkiden koruyacak bir elastin çerçeve. gelecek yıllar boyunca yerçekimi kuvvetlerinin

Lazer fraksiyonları, tedavi edilen bölgelerdeki hücreleri yeniler, elastikiyeti arttırır, epidermisin yapısını düzgün, pürüzsüz hale getirir ve gözle görülür bir lifting etkisine sahiptir. Geleneksel lazer yenilemenin aksine, fraksiyonel cilt gençleştirme, yüksek verimliliği korurken çok daha yumuşaktır.

Lazer gençleştirme teknikleri cilt kusurlarıyla kısa sürede savaşabilir. Derin kimyasal peelingin aksine lazerin hücreler üzerinde bu kadar travmatik bir etkisi yoktur, uzun bir rehabilitasyon süreci gerektirmez ve ilk uygulamadan sonra gözle görülür sonuçlar verir.