Yüz gençleştirme için halk ilaçları

cilt gençleştirme için bal ve yulaf ezmesi

Evde gençleştirme tedavileri, normal dolaşımı ve oksijen erişimini, beslenme ve iyileşmeyi engelleyen cildin stratum korneumunu ortadan kaldırmayı amaçlar.

Yüz gençleştirme için ev yapımı kremler

Kurumaya eğilimli cildi acı biber kremiyle tedavi etmenizi öneririz. Küçük bir parça kırmızı acı biber kabuğunu ince doğrayın. Ardından 2 yemek kaşığı ekleyin. yemek kaşığı zeytinyağı ve iyice ovalayın. Bir su banyosuna 1 çay kaşığı balmumu ve 0, 5 çay kaşığı lanolin koyun ve eriyene kadar ısıtın. Bu olduğunda, biber-zeytin karışımını tencereye ekleyin. Ardından tencereyi ocaktan alın ve içindekileri homojen bir kütle oluşana kadar çırpın. Metabolizmayı uyaran ve cildi canlandıran yüz gençleştirme için iyi bir ev yapımı krem.

Kuru cildi gençleştirmenin bir başka çaresi de bal, lanolin ve badem yağı içeren bir kremdir. Tüm malzemeleri eşit parçalara alın, bal ve lanolini önceden eritin, ardından biraz kaynar su ekleyin ve her şeyi iyice ovalayın.

Civanperçemi, nane, ıhlamur, papatya, sarı kantaron ve yeşil çay gibi bitkilerden elde edilen yağ özleri kullanılarak yüz gençleştirme için mükemmel bir besleyici krem yapılabilir. Yukarıdaki özlerin tümünü satın almak gerekli değildir, kendinizi bir veya birkaçının kombinasyonu ile sınırlayabilirsiniz. 2 yemek kaşığı alın. yemek kaşığı özü, 1 çay kaşığı balmumu ve önceden eritilmesi gereken çam reçinesi, 1 damla A, D, E vitamini. Her şeyi iyice karıştırın!

Yüz gençleştirme maskeleri

Ayrıca cildi gençleştirebilir, çeşitli maskeler yardımıyla vitaminlerle doyurabilirsiniz. Biraz karpuz püresini ince doğrayın, 1 çay kaşığı limon suyu ve biraz yulaf ezmesi ekleyin. Her şeyi kalınlaşana kadar karıştırın ve cilde uygulayın, maskeyi 15 dakika tutun.

Yüz gençleştirme için kavun küspesi cilt için karpuz küspesinden daha az faydalı değildir. Sadece bir elekten geçirilmesi ve 1 yemek kaşığı ile "terbiye edilmesi" gerekir. kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı bal ve aynı miktarda badem kepeği. Ayrıca, maskeyi hazırlamak için yumurta sarısını çırpmanız ve kalan malzemeleri eklemeniz gerekir. Maskeyi ciltte en az 20 dakika tutun.

Canlandırıcı bir yeşil çay maskesi hazırlamak çok kolaydır. 1 yemek kaşığı ile bir kaseye biraz kaynar su ekleyin. yeşil çay kaşığı ve birkaç dakika bekletin. Daha sonra bitmiş demlemeye 1 çay kaşığı kızılcık suyu ve az miktarda nişasta ekleyin. Tüm malzemeler iyice ovalandıktan sonra karışımı cilde uygulayın ve çeyrek saat bekletin.

cilt gençleştirme için üzüm çekirdeği yağı