Göz Çevresindeki Cildi Gençleştirmenin Faydalı Yolları

gençleştirme için göz çevresindeki cildin sıkılaştırılması

Gözler ruhun pencereleridir. Ancak bunlar sadece ruhunuzu yansıtmakla kalmaz, aynı zamanda sağlığınızın da bir yansımasıdır. Genellikle göz çevreniz yorgunluğunuzu, uykusuz gecelerinizi ve zamanınızı nasıl geçirdiğinizi ele verir. Bu nedenle, göz çevrenizdeki cildin gençliğini geri kazanmanın birkaç yararlı yolunu bilmek size zarar vermez.

Gözleriniz yalnızca içsel duygularınıza ve deneyimlerinize bağlı değildir, aynı zamanda çevreye karşı da çok hassastır. Bu nedenle bilgisayarda veya cep telefonunda geçirilen saat sayısı gibi zararlı faktörlere dikkat etmelisiniz. Yapay ışık da gözler için çok zararlıdır. İşte gözlerinizin güzelliğini ve gücünü geri kazanmak için bazı ipuçları.

En sık hangi problemler gözlerinizi tehdit ediyor?

göz çevresinde gençleşmiş cilt olan kadın
 • Yorgun ve sarkık göz kapakları. Her şey olabilir. Bir gün sabah uyanıyorsunuz ve gözleriniz çok şiş ve ağrıyor. Uykusuz bir gece veya yanlış sıvı alımı göz kapaklarınızda birikmesine neden olabilir. Bazen gözlerinizin şişmesinin nedeni yaş da olabilir.
 • Göz kenarındaki kırışıklık. Bunlar, gülümsediğinizde veya duygularınızı canlı bir şekilde ifade ettiğinizde göz çevrenizde beliren küçük kırışıklıklardır. Cilt elastikiyetini kaybettiğinde ortaya çıkmaya başlarlar. Ancak genetik yatkınlık ve güneş ışınları da bu tür kırışıklıkların ortaya çıkmasına katkıda bulunur, ancak neyse ki tedavi edilebilirler.
 • Gözlerin altındaki koyu halkalar. Herkeste var. Bu koyu veya mor tonlardaki torbalar gözlerin altında belirir. Bunlar yorgunluk, uykusuzluk, hastalık ve hatta duygusal sorunların sonucudur.
 • Çantalar. Muhtemelen herkes gözlerinin altındaki o korkunç torbalardan nefret eder. Bunlara hormonal değişiklikler veya sıvı birikmesi neden olur. Yüzünüzü bozarlar ve üzerinde gözle görülür bir yorgunluk izlenimi bırakırlar.
 • Donukluk. Yorgunluk, göz problemleri, zamanın geçmesi, yetersiz göz kırpma sıklığı donukluğa yol açabilecek sebeplerden sadece birkaçıdır. Ama üstesinden gelinebilir.

Göz çevresindeki kırışıklıklarla savaşmak anlamına gelir

göz çevresindeki cildi gençleştirmek için yumurta akı
 • Yumurta Beyazı: Şaşırmış olabilirsiniz, ancak yumurta akı gençleştirici ve nemlendirici özellikleriyle bilinir. Sadece sarkan cildi sıkılaştırmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda ifade çizgilerinin üstesinden gelirler. Çalışmaları için bir yumurtanın beyazını alın ve göz çevresine nazikçe masaj yaparak uygulayın. İşlemi her sabah tekrarlayın ve cildinizin gerginleştiğini ve kırışıklıkların kaybolduğunu fark edeceksiniz.
 • Avokado: E vitamini ve yağ asitleri kaynağı, mükemmel bir nemlendirici ve serbest radikalleri nötralize eder. Bir avokadonun özünü alın, bir kaşıkla ezin ve yatmadan 15 dakika önce uygulayın. Ardından soğuk su ile durulayın.
 • Salatalık: Bu en ünlü ve en etkili ilaçtır. Salatalık, C vitamini ve kafeik asit açısından zengindir. Yeni cilt hücrelerinin üretimini uyarır ve cildi nemlendirir. Her bir gözün üzerine bir dilim salatalık koyun veya bir karıştırıcıda yarım salatalık çırpın ve 15 dakika gözlere uygulamak için biraz macun yapın. Gözlerinizin daha taze ve sağlıklı göründüğünü fark edeceksiniz.

Göz altı morlukları ve torbaları için tedaviler

göz çevresindeki cildi gençleştirmek için gül yaprakları
 • Papatya: Bu çok iyi bilinen bir ilaçtır. Papatya, göz bölgesine kan akışını destekleyen ve sıvı tutulmasını önleyen mükemmel anti-inflamatuar ve yatıştırıcı özelliklere sahiptir. İki papatya çayı poşeti ile demleyin. Çay soğuduktan sonra içine iki adet pamuğu batırın ve 15 dakika gözlerinizin üzerinde bekletin. Bu kesinlikle size yardımcı olacaktır.
 • Salatalık ve süt. Bu karışım, kan dolaşımını eski haline getirmek ve gözlerinizin altındaki torbaları veya siyah halkaları detoksifiye etmek için harikadır. Pişirmek kolaydır. Yarım bardak sütü 15 dakika soğutun. Soğuduktan sonra iki salatalık dilimini süte batırın ve gözlerinizin üzerine koyun. Sonuç hemen fark edilir.
 • Gül yaprağı ilacı. Göz altı torbaları veya koyu halkalarla baş etmek için başka bir iyi seçenek. Hazırlamak için 8 veya 9 gül yaprağı alın, bir kavanoza koyun ve 4 yemek kaşığı badem yağı ekleyin. Karışımı gün boyunca güneş görmeyen karanlık bir yerde bekletin. Ertesi gün pamuk yardımıyla göz çevresine bu karışımla masaj yapın. Bu çok keyifli ve etkili bir yoldur.

Göz yorgunluğunu gidermek için masaj yapın

gençleştirme için göz çevresindeki cildin masajı

Bu masaj gözlerinizi gençleştirmeye ve çok daha sağlıklı görünmelerine yardımcı olacaktır. Bu yöntem kan dolaşımını düzeltmeye yardımcı olacak, gözlerinizi ve cildinizi tonlandıracak ve böylece gözlerinize ifade ve canlılık kazandıracaktır.

 1. Ellerinizi iyice yıkayın ve yukarıdaki ürünlerden birini uygulayın. Yumurta akı veya avokado veya salatalık kremi de kullanabilirsiniz. Göz altı bölgesine masaj yaparak başlayın ve göz kapaklarına ve ardından kaşlara doğru dairesel hareketlerle çalışın. Daima dairesel hareketlerle masaj yapın.
 2. Şimdi baş parmağınız ve işaret parmağınızla burnunuzun köprüsüne bastırın. Parmaklarınızı her iki nazolakrimal kanalınızın arasına yerleştirin ve iki parmağınızla küçük dairesel hareketler yapın. Bu, kan dolaşımını geri yükleyecektir.
 3. Ardından göz kapaklarınızı nazikçe kavrayın ve yavaşça çekin. Her göz kapağına başka bir dairesel masaj yapın.
 4. Orta parmağınızı kullanarak göz altı torbalarınızı çevreleyen alana hafifçe vurun.
 5. Son olarak gözlerinizi dinlendirmek için bir dakika kadar avucunuzla kapatın.
 6. Bu işlemleri 3 kez tekrarlayın.